I morgon öppnar våran loppis på Tjarn! Den ligger i kryckeltjärn i Vindelns kommun. Det ska bli sååå spännande:) Vi har öppet lördagar och söndagar mellan 11 och 15. Nytt för i år är att vi hyr ut plats för bakluckeloppis för 50:-/dag. Så kom gärna och sälj så jag också får shoppa:)
Adressen är: Nymyrtjälen 8
922 92 Vindeln
Du kan läsa mer om loppisen på bloggen eller titta in på vår Facebooksida
Det var ju kul, hade ni där förra året också? Jag var på loppis i Krycketjärn när jag var hemma och hälsade på föräldrarna i Vindeln, och det ser snarlikt ut på bilderna 🙂
Ja vi hade där förra året oxå så det är mycket troligt att det var där du var:) nu i år har vi fyllt på och utökat med ett hus till. Är du från Vindeltrakten?
Ja, från själva Vindeln, gick nästan hela grundskolan där…
Ha haa vad världen är liten ibland:) hade jag väll aldrig kunna gissa att du skulle va från Vindeln:)
Ja, så är det 🙂
Vi ses kanske då när jag åker upp i sommar, blir nog en sväng ut till loppisen då. Spara lite fynd till mig då 😉
Snygg kopp du bytte till dig förresten, den finns även i grönt 🙂
Jag har väldigt svårt att avstå ett fynd så jag törs inte lova;)